Головне управління Національної гвардії змогло провести торги по придбанню квартир тільки у 2 із 7 регіонів. Така інформація оприлюднена на сайті Міністерства внутрішніх справ.

Закупівлі квартир для військовослужбовців на вторинному ринку оголошувались у містах Києві, Дніпро, Одеса, Харків, Шостка, Вінниця, Запоріжжя. У більшості міст торги не відбулися, оскільки Нацгвардія отримала менше двох пропозицій.

У місті Шостка Сумської області переможцем визнано ТОВ «Технопринт». Фірма запропонувала 5 квартир 236 кв.м. за адресою м. Шостка, вул. Дзержинського 8-В.

Директор «Технопринту» Артем Соколов був помічником нардепа Ігоря Молотка від «Волі народу», а раніше помічником нардепа від Партії регіонів. Артем Соколов також значиться керівником Благодійного фонду «Сумський регіон». Ця організація відома участю у проекті Сумської ОДА щодо будівництва гуртожитку для футбольного центру «Барса» (м.Суми) в обмін на частину приміщень.

На порталі публічних фінансів «Є-дата» даних про оплату квартир у Шостці поки що немає. Вартість квартир так само невідома, оскільки Управління Нацгвардії не оприлюднює ціни у документах про закупівлю.

У Харкові у ТОВ «Консалт-Буд» придбають 2 квартири площею 75 кв.м. по вул. Велика Кільцева, 4 та 1 квартиру площею 80 кв.м. по вул. Деревянка, 16-А. За інформацією «Є-дата», за квартири на вул. Велика Кільцева, 4 заплачено 355 тис грн. і 350 тис грн., а за квартиру на Деревянка,16-А – 749 тис грн.

Також ТОВ «Харківська інвестиційно-будівельна компанія» продасть 2 квартири 118 кв.м. по вул. Біблика, 4. За інформацією порталу публічних фінансів «Є-дата», 19 липня за ці квартири заплачено 593 тис грн. і 556 тис грн.

Ще одну квартиру площею 73 кв.м. по вул. Баварська, буд. 7 кв. 44 придбають у громадянки Гапоненко Яни Валеріївни. Вартість квартири у документах про закупівлю не вказана. На сайті «Є-дата» інформації про оплату договору немає.

Засновницями шосткінської фірми «Технопринт» є Ніна Федоренко і Ніна Белясник, яка у 2015 р. брала участь у місцевих виборах від партії «Воля народу» покійного Ігоря Єрємєєва.

Щодо «Консалт-Буд», то організації з такою назвою у держреєстрі знайти не вдалося. Натомість за указаною адресою вул. Дерев’янка, 16-А зареєстроване ТОВ «Консалт-Буд 2011». Його засновниця – Іменинник Валентина Олексіївна, а директор – Курило Володимир Якович. У 2008 році харківські ЗМІ повідомляли, що джип Курила обстріляли.

Власниками «Харківської інвестиційно-будівельної компанії» є Курило Тетяна Володимирівна і Мица Юрій Вікторович.

Раніше в цьому році Нацгвардія уклала угоду з ТОВ «Житлоекономія» щодо придбання квартир у Київській області. Вартість договору так само не оприлюднювалася. Із сайту публічних фінансів стало відомо, що у червні Нацгвардія перерахувала «Житлоекономії» 8,93 млн грн. передоплати.

Нагадаємо, що закупівлі житла для військовослужбовців МВС та Міноборони регулює окрема постанова Кабміну №147 2011 року. Згідно з нею, замовник публікує дані про конкурси не у «Віснику держзакупівель», а на своєму сайті та у ЗМІ (на свій вибір).

Раніше «Наші гроші» зафіксували, що у 2015 році тільки Міністерство оборони уклало договори на придбання житла на 702,50 млн грн.

Серед тих, у кого минулого року силові відомства купували квартири, була дружина старшого слідчого Генпрокуратури в особливо важливих справах Юрія Кривобока, яка продала МВС і Міноборони квартир щонайменше на 83,88 млн грн.