На балансі Верховної Ради є принаймні чотири заклади відпочинку для нардепів, однак на їхню територію не пускають навіть самих народних обранців. Два санаторії для парламентарів розташовані у Скадовську, ще два – під Києвом. Журналісти програми «Гроші» вирішили подивитися, які умови створені для відпочинку нардепів.
У санаторії матері та дитини в Скадовську народним обранцям пропонують після тяжких сесій відпочити за бюджетні кошти. Номер тут коштує майже п'ятсот гривень на добу. За такі гроші пропонують облізлі меблі та стару пошарпану душову. Втім, виявляється, що народних депутатів тут не було від самого відкриття. «Ну, в основному обслуговуючий персонал, охорона, бухгалтерія. Депутати, які на пенсії», - розповіла працівниця закладу.
У цьому ж курортному місті - ще один депутатський заклад відпочинку. Втім депутатів не знайшлося і там. За адресою, де мав бути санаторій – звичайна п'ятиповерхівка із табличкою «Будинок відпочинку Верховної Ради України». Тут пропонують номери від 200 до 350 гривень.
«Є номери 200, 250, 300, 350 - дорогий. Але це добу. Але там повністю квартира - холодильник, телевізор є. Все є. Треба було вам заздалегідь дзвонити. Один номер залишився, але тільки на добу», - розповів працівник закладу.
Приміщення більше схоже на комп'ютерний клуб, аніж на реєстратуру. Молоді хлопці бавляться в комп'ютерні ігри. Працівники кажуть, що нардепи жити у таких умовах не хочуть, тому вже давно не приїжджали.
У санаторії під Києвом знімальна група вирушила у супроводі народного депутата Геннадія Кривошеї. Виявилося, що знайти базу відпочинку депутату не так вже й просто. До того ж, навіть народного обранця не пускали навіть на поріг -, мовляв, закрита зона і пускають лише за перепустками.
Врешті-решт народний обранець прорвався до надсекретного об'єкта. За півгодини політик повертається - будиночки для його відпочинку не тут. Нарешті журналісти знайшли потрібну базу - занедбані будинки, звалище непотребу посередині. Депутат шокований.
«Незадовільний стан. Видно, що це з радянських часів. Мені сказали, що це будиночки ще 50-х - 60-х років. Сюди може поселитися будь-який громадянин, якщо він може заплатити за проживання», - розповів Кривошея.
Втім, за знімальною групою територією бази невідступно ходив охоронець і просив поїхати звідти.
Ще годину журналісти витратили в пошуках наступної бази. На вході - знову люди з автоматами та закриті ворота. У самому санаторії - ніби після апокаліпсису.
Що ж охороняють чиновники за такими високими парканами - не зрозуміло, адже за адресами – лише трухляві дошки та відсутність елементарних умов.