Поліція підозрює посадових осіб КП «Харківводоканал» у зловживанні службовим становищем, в ході проведення закупівель послуг у 2016-2017 році на встановлення та повірку приладів обліку гарячої та холодної води.

Про це стало відомо з ухвал Жовтневого районного суду м. Харкова, куди слідчий звернувся в рамках кримінального провадження №12017220000000078 від 26.01.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

В Управління захисту економіки у Харківській області Департаменту захисту економіки НП України надійшли матеріали від Харківської міської спілки споживачів комунальних послуг, в яких йде мова про змову під час проведення тендерів протягом 2016-2017 на послуги щодо встановлення та повірки приладів обліку гарячої та холодної води посадових осіб КП «Харківводоканал» з посадовими особами переможців торгів - ТОВ «КП Вода», ТОВ «Комерційне підприємство «Вода», ТОВ «Тепло-Квар», ТОВ «Укрелектросервіс» та з посадовими особами постачальників комплектуючих ТОВ «Кейнофор», ТОВ «Делькар-експо», ТОВ «Андрада Сервіс». Слідчі підозрюють, що змова на тендерах призвела до розтрати бюджетних коштів.

25 травня 2016 року КП «Харківводоканал» уклало договір з ТОВ «Комерційне Підприємство «Вода» на загальну суму 12,6 млн.грн. про надання послуг з періодичної повірки та обслуговування 63618 квартирних засобів обліку холодної води. Власниками ТОВ «Комерційне Підприємство «Вода» є Ірина Коновалова, а керівником – Олександр Клочко.

5 липня 2016 року за результатами проведення процедури закупівлі КП «Харківводоканал» уклало договір із ТОВ «КП Вода» на загальну суму 18,7 млн.грн. на встановлення 12256 квартирних засобів обліку холодної води.

Власниками ТОВ «КП Вода» є Олександр Шабельник та Олександр Пугач. Керівником з січня 2016 року є Юлій Волченко.

Вказані суб'єкти господарювання є постійними переможцями закупівель КП «Харківводоканал» та КП «Харківські теплові мережі» на встановлення та повірку лічильників холодної та гарячої води.

За інформацією Управління захисту економіки у Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ТОВ «КП Вода», ТОВ «Комерційне підприємство «Вода», ТОВ «Тепло-Квар», ТОВ «Укрелектросервіс» є пов'язаними особами.

Суд задовольнив 2 клопотання слідчого ГУНП в Харківській області про надання тимчасового доступу до речей та оригіналів документів щодо проведення робіт, щодо монтування інших виробів у період з 05.07.2016 по 31.12.2016, але відмовив у клопотанні слідчого про надання дозволу Північно-східному офісу Державної аудиторської служби України на проведення ревізії фінансово-господарської діяльності КП «Харківводоканал».

У відповіді КП «Харківводоканал» зазначив, що замовляв встановлення та повірку приладів обліку гарячої та холодної води на виконання рішення Харківської міськради від 24 лютого 2016 року про встановлення засобів обліку води деяким пільговим категоріям споживачів (ветеранам, інвалідам ВВВ та інш.).

На підприємстві запевнили, що в межах даного кримінального провадження будь-яких повідомлень про підозру посадовим особам КП “Харківводоканал” не пред'являлось.