У парламенті за спікерства Андрія Парубія вирішили кардинально змінити систему роботи народних обранців. Спочатку планувалося реформувати регламент і комітети, зараз у залі засідань ВР хочуть провести технічне переоснащення. Головною фішкою стане ідентифікація народних депутатів за відбитком пальців та ID-картками. На це, згідно з даними Prozzoro, держава витратить 6,91 млн. У тендері перемогла ТОВ «АМРІТА КОМПЛЕКСНІ РІШЕННЯ», яка вже до 20 грудня поточного року має розробити проектно-кошторисну документацію об'єкта будівництва.
Щоправда, до цієї компанії у громадськості є певні зауваження. Так, її директор – Євген Рімек – був помічником нардепа 4 скликання від «За Єдину Україну» Олександра Шевченка, який за часів Януковича працював директором аграрно-промислового комплексу Київської ОДА. Є питання і до власника даної компанії Сергія Краковецького. Таке прізвище фігурувало у фірмах-»прокладках» за часів Януковича…
Але головна проблема навіть не в цьому. Існують серйозні підозри, що вся ця історія зі спробою радикально змінити роботу Верховної Ради завершиться провалом через критичне ставлення до пропонованих реформ з боку депутатського корпусу. Неодноразово раніше черговий голова Верховної Ради оголошував початок боротьби з прогулами та кнопкодавством. Мабуть, чи не найактивніше цією темою займався Арсеній Яценюк, який у 2008 році вводив у дію систему «Рада-3». Тоді вигадали цікаві ноу-хау: поки спікер сидів, можна було голосувати, але як тільки голова ВР підіймався – система блокувалася, а також пропонувалися сенсорні кнопки, які не давали змогу нардепам бігати залою й натискати кнопки за себе і того хлопця. На цю систему витратили близько 8 млн гривень, та вона так і не запрацювала через відвертий саботаж депутатів. Пізніше в Партії регіонів навіть намагалися ініціювати розслідування щодо розтрати Яценюком коштів на нову систему. Але до реальних перевірок справа не дійшла.
Можна не сумніватися, що і зараз проти технологічних нововведень виступить багато народних обранців, які звикли до гри на «піаніно» (до речі, один з нардепів колись справді додумався принести до Ради конструкцію з молоточків від піаніно, що дозволяло одночасно голосувати за сімох нардепів).
Як це не дивно, але позиція противників модернізації Ради збігається з думкою більшості українського населення, яке не дуже розуміє, навіщо тратити стільки грошей на народних обранців, які не ходять на засідання парламенту або ж просто не голосують. Про що мова, коли за підрахунками Комітету виборців України, упродовж 6 сесії нинішнього скликання чотири депутати взагалі жодного разу не бували на засіданнях парламенту. А кожен десятий представник законодавчої гілки влади цього року примудрився пропустити 90% парламентських засідань.