Господарський суд Харківської області дозволив комунальному підприємству «Комплекс з вивозу побутових відходів» обкладати порожні квартири подвійним тарифом на вивезення сміття. Про це стало відомо з рішення суду від 14 травня.

З вересня-жовтня 2016 року власники квартир, в яких ніхто не проживає, почали звертатися до правозахисних організацій міста, отримавши подвійні рахунки за вивезення сміття. Згідно наказу КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» №302 від 28 вересня 2016 року, власники всіх порожніх приміщень в місті Харкові, за якими відсутні зареєстровані споживачі, мають платити подвійний тариф (за 2 мешканців) за послугу з вивозу побутових відходів.

На думку Харківського обласного територіального відділення антимонопольного комітету України це є суттєвим порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та наклало на підприємство штраф в розмірі 68 тис.грн..

На підприємстві це нововведення пояснили тим, що подвійне нарахування робиться по «нульовим» квартирам з 1 вересня 2016 року виключно з міркувань справедливості - на підставі численних звернень мешканців, які справно оплачують вивіз твердих побутових відходів, тоді як господарям сусідніх квартир, що здають житлоплощу в оренду, послуга обходиться даром, оскільки там ніхто не зареєстрований.

 «Ми прийняли таке рішення, тому що насправді порожніх квартир просто немає. Вони всі здані в оренду, і там живе мінімум дві-три людини, які теж виробляють сміття» - директор КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» Фазіль Аббасов.

КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» оскаржило рішення АМКУ в суді.

Суд вирішив, що в спірному наказі КП не йдеться мова про зміну тарифу, адже норма та вартість вивезення побутових відходів на одного мешканця залишається незмінною. Також суд врахував, що в наказі прописана можливість проведення перерахунків вартості послуг з вивезення побутових відходів.

Як стверджує КП «Комплекс з вивозу побутових відходів», за період з вересня 2016 року по грудень 2017 року по квартирам з відсутніми зареєстрованими особами було проведено 2072 перерахунки на загальну суму 168 763,21 грн., що складає в середньому 1,16 % від суми здійснених оплат та 1,02 % від нарахованих сум.

У зв’язку з цим суд прийшов до висновку, що спірний наказ є економічно обґрунтованим та задовольнив позов КП до АМКУ.

Харківське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України подало апеляційну скаргу.

Розгляд справи відбудеться 24 липня 2018 року, о 9:30, у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду за адресою: 61058, місто Харків, пр. Незалежності, 13, 1-й поверх, каб. №115.