Як тільки з'явилась інформація про черговий “злив” даних про власників офшорів – Paradise Papers, деякі ЗМІ повідомили про причетних в них публічних осіб. Аналітики YouControl опрацювали всі дані, що стосуються українців, для своєї системи, а також вирішили показати загальну картину.

За результатами нашого аналізу, 68 українців фігурує у Paradise Papers. Серед них 55 чоловіків і 13 жінок. З 57 офшорів, власниками яких є українці, 27 зареєстровані на Британських Віргінських островах, 11 на Бермудських островах, 7 у Республіці Мальта, 4 на острові Мен, 3 на Кайманових островах, 3 на Сейшельських островах, 1 у Великобританії і 1 на острові Джерсі. ⅔ українців-засновників офшорів з Paradise Papers є керівниками чи власниками українських компаній, які працюють в аграрному, фінансово-інвестиційному, фармакоргологічному, транспортному, енергетичному та ІТ секторі.

«Офшорні компанії користуються в Україні попитом у представників найрізноманітніших сфер бізнесу (від великих груп компаній, зайнятих у важкій промисловості та масштабному виробництві, до невеличких «стартапів», що розробляють комп’ютерні програми), – кажуть Аліна Плющ та Дмитро Рябікін, радник та старший юрист Sayenko Kharenko. – Використання офшорних компаній насамперед залежить від орієнтованості бізнесу, тобто від того, чи є співпраця із іноземними контрагентами, чи має він постачальників/клієнтів закордоном тощо.

Для деякого бізнесу (зокрема в сфері IT) використання офшорних та «напівофшорних» компаній взагалі є життєво важливим, адже сьогодні вихід на велику кількість міжнародних платформ для розповсюдження своєї IT-продукції можливий саме через іноземні компанії, а отримання доходів – саме на рахунки в іноземних банках.

Хоча доволі часто трапляються випадки, коли бізнес, який не має жодних зв’язків за межами України, використовує холдингові офшорні компанії з метою убезпечення володіння бізнесом. При цьому ціна входження до клубу власників офшорних компаній сьогодні порівняно невелика (вже за декілька тисяч доларів США на рік український бізнес може почати використовувати офшорні компанії у структуруванні власного бізнесу як в Україні, так і за її межами), тому дозволити таке задоволення собі може майже будь-який бізнес».

YouControl — аналітична система, яка з понад 40 джерел формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Унікальна технологія YouControl дозволяє за хвилину отримати актуальну (на час запиту) інформацію про компанію або ФОП. Функція моніторингу щоденно повідомляє про зміни відповідно до даних з офіційних джерел.

ukrainci paradisepapers 8c2ab